Co warto wiedzieć o transporcie medycznym?

Obecnie coraz większa liczba firm świadczy usługi transportu medycznego czy sanitarnego. Pozwala to na skuteczne zamówienie karetki czy przewiezienie osób chorych lub z niepełnosprawnościami do szpitala. Jak działa transport medyczny i na czym on polega? Odpowiemy w daleszej części artykułu. 

Czym jest transport medyczny? 

W dużym uproszczeniu transport medyczny to usługa umożliwiająca przewiezienie pacjentka do szpitala w sytuacji, gdy nie ma on możliwości samodzielnego poruszania się. Tego typu transport wyposażony jest w nosze, a o komfort pacjenta w trakcie podróży dba zespół medyczny w tym kierowca, pielęgniarka czy ratownik. Skorzystać z niego możemy np w sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie samodzielnie przetransportować się do szpitala.

Jakie są różnice pomiędzy transportem medycznym a sanitarnym? 

Największą różnicę pomiędzy transportem sanitarnym a medycznym stanowi fakt, że ten pierwszy służy nie tylko do przewozu pacjentów, ale także materiałów biologicznych czy medycznych. 

Z transportu sanitarnego mogą również korzystać osoby, u których nie istnieje potrzeba natychmiastowego leczenia. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze usługi transportu medycznego? 

Warto zdecydować się na usługę prywatnego transportu medycznego wyposażonego w specjalistyczny sprzęt najwyższej jakości. 

Dobrym pomysłem będzie upewnienie się przed zamówieniem usługi, czy wybrana przez nas karetka jest wyposażona w specjalistyczny sprzęt diagnostyczny, czy leczniczy. 

Duże znaczenie ma także profesjonalizm i doświadczenie zespołu medycznego. Istotne jest, żeby pracownicy byli odpowiednio przeszkoleni. 

W zespole medycznym nie może zabraknąć jednakowo kierowcy, jak i pielęgniarza posiadającego jednocześnie uprawnienia ratownika medycznego. 

Istotna będzie także terminowa realizacja zleceń, by pacjent nie spóźnił się wizyty lekarskie, czy zabiegi rehabilitacyjne. 

Komfort ma znaczenie. 

Transport medyczny powinien odbywać się dedykowanych ambulansach spełniających normy sanitarne i jakościowe. Istotne jest jego odpowiednie wyposażenie w tym klimatyzacja, czy nowoczesne ogrzewanie. Nie należy również zapominać o tym, jak duże znaczenie ma wykwalifikowany personel, który zapewni nam opiekę podczas podróży. 

Planując wizytę w szpitalu, warto zdecydować się na profesjonalny transport medyczny, który zapewni pełnię bezpieczeństwa i komfort podróży niezależnie od stanu pacjenta. 

Coraz częściej firmy oferujące usługę transportu medycznego umożliwiają przewóź nie tylko osób niepełnosprawnych, ale także na stałe będących w pozycji leżącej. 

Poprzedni post Ryzyko związane ze słabym krążeniem krwi
Następny post Jak radzić sobie z opuchniętymi stopami?