Skaner wewnątrzustny – co warto o nim wiedzieć?

Stomatologia to dziedzina medycyny, która stale się rozwija. Sprawia to, że na rynku pojawia się coraz więcej innowacji. Jedną z nich są skanery wewnątrzustne, czyli urządzenia, które są obligatoryjną częścią wszystkich gabinetów stomatologicznych. Dzięki nim leczenie pacjentów staje się o wiele bardziej efektywne.

Czym jest skaner wewnątrzustny?

Skaner wewnątrzustny to nowoczesny sprzęt, który umożliwia uzyskanie niebywale dokładnych obrazów struktur anatomicznych jamy ustnej. Skaner jest w stanie wykonać wiele zdjęć tkanek na sekundę, w efekcie czego uzyskane przez niego obrazy są niebywale szczegółowe i dokładne. Z pomocą tego urządzenia możliwe jest analizowanie nie tylko zębów czy dziąseł, ale również tkanek miękkich, tkanek języka oraz błoń śluzowych. Wprowadzenie na rynek skanerów wewnątrzustnych sprawiło, że stosowanie standardowych łyżek wyciskowych przestało być obligatoryjne. Równocześnie sprzęt ten przyczynia się do tego, że bolesne wizyty u stomatologa to jedynie przeszłość, gdyż wprowadza on proces badania pacjenta na znacznie wyższy poziom, niepowodujący niechcianego dyskomfortu.

Na co zwrócić uwagę, szukając skanera wewnątrzustnego?

Wybierając skaner wewnątrzustny do swojego gabinetu, trzeba zwrócić uwagę na to, aby był on nie tylko estetyczny, ale też bardzo praktyczny. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszą się urządzenia bezprzewodowe, które są wyposażone w inteligentną technologię. Solidne produkty zazwyczaj posiadają funkcję kamery wewnątrzustnej, a także możliwość eksportowania plików STL. Przy wyborze skanera nie można zapomnieć również o tym, aby zwrócić uwagę na żywotność jego baterii. Determinuje ona bowiem ogólną jakość danego produktu. Lekarze specjaliści szczególnie mocno cenią sobie lekkie skanery, które mają kompaktowy kształt. Cechy te sprawiają bowiem, że korzystanie z nich jest istną przyjemnością.

Dlaczego warto wynająć skaner wewnątrzustny?

Zakup skanera wewnątrzustnego to naprawdę poważna inwestycja. Urządzenie to jest relatywnie drogie, co sprawia, że na jego zakup nie może pozwolić sobie każdy. Jeżeli chcesz zacząć korzystać ze skanera, ale nie posiadasz odpowiedniej ilości gotówki, to nie musisz załamywać rąk. Istnieje bowiem możliwość wynajmu tego sprzętu. Skorzystanie z tej usługi sprawi, że dostaniesz bardzo jakościowe urządzenie, bez konieczności płacenia za nie bajońskich sum. Jeżeli interesuje Cię wynajem skanera wewnątrzustnego w atrakcyjnej cenie, to koniecznie zapoznaj się ze stroną: https://cereclab.pl/.

Poprzedni post Innowacje technologiczne w ultrasonografii Acuson
Następny post Badania biegłości a rozwój zawodowy i możliwości kariery