Drugi podbródek – jak się go pozbyć?

Drugi podbródek sprawia wiele problemów tym osobom, dla których atrakcyjny i zdrowy wygląd jest priorytetem. W jaki sposób można się go pozbyć?

Skąd bierze się drugi podbródek?

Zanim zaczniemy walkę z drugim podbródkiem, warto sprawdzić, jakie są najczęstsze przyczyny jego powstawania. W wielu przypadkach winę ponosi nieprawidłowa postawa ciała, m.in. garbienie się. Im bardziej pochylamy barki, tym większym problemem staje się nadmierne wysunięcie głowy do przodu. Skutkuje to wiotczeniem mięśni w rejonie brody i żuchwy, a z czasem tworzeniem się nieestetycznych fałd wiotczejącej skóry. Na pewno znaczenie do tego ma dieta. Dieta dla odchudzających się przykładowo może pomóc także w walce z problemami skórnymi – więcej na www.grzybicaskory.pl. Ponadto nadwaga, czynniki genetyczne oraz utrata jędrności skóry, związana z naturalnym procesem starzenia się – oto kolejne czynniki, które mają istotny wpływ na tworzenie się drugiego podbródka.

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Dbając o utrzymywanie prawidłowej postawy ciała oraz o odpowiednie nawilżanie skóry. Ważna jest też odpowiednia pielęgnacja skóry szyi, a przede wszystkim regularne jej masowanie. Dzięki temu może ona na dłużej zachować jędrność i elastyczność, co zminimalizuje ryzyko tworzenia się fałd. Warto też wykonywać proste ćwiczenia na drugi podbródek. Nie są one męczące, a pozwalają wzmocnić mięśnie i skórę w tak ważnych rejonach, jak twarz oraz szyja. Jednym z najpopularniejszych ćwiczeń jest powolne i wyraźne powtarzanie liter:  a, e, i, o, u oraz oklepywanie drugiego podbródka grzbietem dłoni przez 30 sekund. Te proste zabiegi, wykonywane regularnie, mogą przynieść wspaniałe efekty i pomóc nam w skutecznym pozbyciu się drugiego podbródka.

koperek Poprzedni post Koper włoski jako źródło zdrowia
cukrzyca Następny post Rodzaje i mechanizm działania cukrzycy